Tiara 08 ve Tiara 10 Cam Balkon Sistemleri

Kayar Katlanır Cam Balkon Sistemleri katlanıp bir ya da iki köşede toplanan camlama sistemidir.

Cam Balkon sistemlerinde 8 mm ve 10 mm temperli ya da lamine camın yanında üst düzey yalıtım için ısıcamlı sistemlerde mevcuttur.

Isıcamlı sistemde normal sistemlere göre 5 kata kadar yalıtım sağlanır. Bu sayede 4 mevsim balkon keyfi yapabilirsiniz.

Bulunduğu balkonun şeklini alan bu sistemde oval ve yuvarlak balkonlara çok rahat uygulama yapılabilmektedir.

Cam Balkonda kullanılan bütün parçalar paslanmazdır. Sistemin taşıyıcı profillerinde su tahliye sistemi sayesinde yağmur suyu içeri girmeden tahliye edilir. Cam kanatlar kesinlikle sarkma yapmaz. Çelik tekerler sayesinde hareket kabiliyeti en üst düzeydedir.

Tiara08 Katlanır Cam Sistemi Özellikleri

Albert GenauKayar katlanır balkon camlama sistemidir.

Tiara08 Cam Özelliği: Dört kenarı rodajlanmış, temperli ya da lamine cam kullanılmaktadır.

Cam Kalınlığı: 8 mm’dir.

Maksimum Panel Genişliği: 800 x 2250 mm’dir.

Taşıma Sistemi: Alt + Üst (4+4) Taşıma Sistemidir.

Tiara10 Katlanır Cam Sistemi Özellikleri

Albert Genau Kayar katlanır balkon camlama sistemidir.

Tiara10 Cam Özelliği: Dört kenarı rodajlanmış, temperli ya da lamine cam kullanılmaktadır.

Cam Kalınlığı: 10 mm’dir.

Maksimum Panel Genişliği: 800 x 2500 mm’dir.

Taşıma Sistemi: Alt + Üst (4+4) Taşıma Sistemidir.

Gizli Su Tahliye Sistemi

Tiara08 ve Tiara10 sistemlerinde, taşıyıcı kasa profili üzerindeki, gizli kondens kanalı sayesinde hem kozmetik, hem de verimli bir su tahliyesi gerçekleştirilirken, yağmur suyunun, profilin içine girmeden dışarıya yönlendirilmesi, kanat profillerinin üzerindeki yönlendirme kanatçıkları ile sağlanıyor.

Sürekli Hareket

Tiara01 ve Tiara10 sisteminde, 38 mm çapında, altta 4, üstte 4, toplam 8 adet özel mühendislik plastiği kaplanmış paslanmaz çelik teker kullanılmıştır. Geliştirilmiş bu tekerler sayesinde Tiaranın hareketi durdurulamaz. Bütün kanatlar, konforlu şekilde, en az sürtünme ve ses ile hareket eder ve açılıp, kapanır.

600 Pa (110 km/h) rüzgar yükü altında ve dakikada 4 litre yağmur suyu ile yapılan testlerde iç ortama su sızdırmamış ve kalitesini kanıtlamıştır.

Düşmez, Sarkmaz Cam Kanatlar

Tiara Cambalkon Sistemiiçin Albert Genau mühendisleri özel bir kilitleme mekanizması geliştirdiler. “ABL – Auto Brake Lock”adı verilen sistem ile kayar cam panelleri park alanına geldiklerinde, otomatik olarak kilitlenip, kanadın yerinden oynamadan açılması sağlanıyor. Bu sayede, sistemin kilitlemesi gerçekleşmeden, kanat açılması tamamen engelleniyor.

Paslanmaz Aksam

Albert Genau’nun bütün ürünlerinde olduğu gibi Tiara’da da bütün rulman ve aksam takımları paslanmazlık garantisi altındadır.

Cam Balkon Temizliği

Tiara08 ve Tiara10 sistemin tüm camları, tek tek içeri açılabildiği için, hem dıştan hem içten çok rahatlıkla silinebilir. Dikey profiller alüminyum olduğu için zaman içinde sararma, dökülme yapmaz. Sistem temizlik detayı dikkate alınarak, pürüzsüzolarak tasarlanmış olup, girintili çıkıntılı(ondüla) yapıdaki profillerden kaçınılmıştır.

Cam Balkon Emniyet Sistemi

Sistemin menteşeli panelleri üzerine Albert Genau patentli çocuk emniyet kilidi bulunmaktadır. Dolayısıyla, kilit kapalı olduğu sürece sistem, çocuğunuz için emniyetlidir.