Tiara Twinmax Isı Camlı Cam Balkon Sistemleri

Isıcamlı cam balkon Tiara Twinmax, hem görsellik hem de fonksiyon açısından standart cam balkonlardan farklı olarak, balkon ile ev arasındaki kopukluğu ortadan kaldırarak evin bir parçası haline getirir.

Albert Genau, cam balkon sistemlerinde ulaşılabilmiş en üst düzey cam balkon yalıtımını kullanıcılarına sunuyor. Cam balkonda yalıtımının artırılması için sektörde ilk defa, mıknatıslı conta, özel uzunluktaki kıl fırça ve EPDM conta kombinasyonunun birlikte kullanılmasıyla, cambalkon sistemlerinde bugüne kadar karşılaşılan mekanik sıkıntılara çözüm olarak üretilen sistem, çok rahat ve konforlu bir şekilde, çok uzun yıllar servis istemeden çalışabilmesi için geliştirilmiştir.

Tiara Twinmax ile dört mevsim balkon keyfi yaşayabilirsiniz. Bunun dışında standart zincir kilityerine ispanyolet kilitteknoloji kullanılmaktadır. Özellikle geniş balkonlarda kanatların bir araya toplandığı bölgelerde kanatların sabit durması için rüzgar kilidigeliştirilmiştir. İsteğe bağlı olarak jaluzi perde eklenebilen bu sistem oval balkonlara birebir uyumludur.

Düşmeyen ve Sarkmayan Camlar

Isıcamlı cam balkon sistemi için Albert Genau mühendisleri özel bir kilitleme mekanizması geliştirdiler. “ABL–Auto Brake Lock” adı verilen sistemle kayar cam panellerpark alanına geldiklerinde, otomatik olarak kilitlenip, kanadın yerinden oynamadan açılması sağlanıyor. Bu sayede kanat açılırken düşme ve sarkmariski ortadan kalkıyor.

Mıknatıslı İzolasyon

Toplam 28 mm (4+20+4 veya 6+16+6) kalınlığında ısıcam kullanılan Twinmax Isıcam sistemde, yalıtımı üst düzeye çıkarmak için, cam panellerin birleşiminde izolasyon fırçası, EPDM conta ve mıknatıslı conta yatakları bulunan özel dikey birleşim profili tasarlandı. İstenen izolasyon seviyesine göre, bunlardan herhangi biri, herhangi ikisi veya üçü birlikte kullanılabiliyor.

Direksiz Sistem

Twinmax Isıcamlı kayar katlanır kanatlar, 90 derece köşelerden rahat bir şekilde dönebiliyor. Bu sayede, L ve U şeklindeki balkonlarda, sistem sorunsuz kullanılabilmekte ve hiç bir sabit köşe birleşim profili kullanılmadan, balkonlar tamamen açık hale getirilebilmektedir.

Gizli Su Tahliyesi

Twinmax Isıcamlı sistem, taşıyıcı kasa profili üzerindeki, gizli kondens kanalı sayesinde hem kozmetik hem de verimli bir su tahliyesi gerçekleştirilirken, yağmur suyunun, profilin içine girmeden dışarıya yönlendirilmesi, kanat profillerinin üzerindeki yönlendirme kanatçıkları ile sağlanıyor.

Maksimum Panoramik Görüntü

Twinmax Isıcamlı sistem, panoramik görüntüyü engellemeyen 80 cm genişliğe kadar kanat yapısına izin vermektedir. Bu geniş kanatlar, gelişmiş aksam sayesinde düşmeden rahatça açılıp kapanabilmektedir.

Rüzgar Yalıtımı

Twinmax Isıcamlı cambalkonun rüzgar yalıtımının sağlaması için yan dikmelerde her hareket açısında işlevini sürdüren EPDM conta sistemi mevcuttur. Dikey birleşimlerde erkek-dişi profil yapısı ve kapandığında 2 odacıklı bir yapıya sahip olması sayesinde yalıtım en üst düzeyde sağlanmaktadır.