Atrium Park Alanlı Kayar Sistemler

Model Alüminyum, PVC Doğrama ve Cephe Sistemlerinin üretici ve uygulayıcı bayisi olduğu cam balkon sistemleri konusunda AR-GE ve üretim faaliyetlerini sürdüren Albert Genau, yeni kayar-katlanır cephe sistemi Atrium ile alışveriş merkezlerinin birer ‘yaşam merkezi’ haline dönüşmesine işlevselliği ile katkıda bulunuyor. Atrium sistemi ile istenildiği zaman iç ve dış ortam, arada herhangi bir kayıt ve cam olmadan birleştirilebilmektedir. Bu sistem sayesinde, mağazalar müşterileri ile aralarına herhangi bir engel koymadan, onlara daha ferah mekanlar sunabiliyorlar.

Türk alışveriş kültüründe yer alan ‘çarşı’ anlayışında olduğu gibi Atrium sistemi sayesinde de müşteriler sokakta alışveriş yaparmış gibi alışverişlerini yapabiliyorlar. Böylece geçmişin özgür çarşı rahatlığı, modern alışverişin merkezlerinde sunulabiliyor. ‘Alışveriş Doğayla Buluşuyor’ sloganıyla Ankara’nın en iddialı alışveriş ve yaşam merkezlerinden biri olan Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezinin 130 m. cephesi Albert Genau Atrium ile yapıldı. Böylece cafe ve restaurantlarda oturan müşterilere istedikleri zaman, istedikleri kadar doğayla buluşma imkanı yaratılmış oldu.

Atrium ve cam balkon uygulamalarının sıkça kullanıldığı bir başka alan da cafe ve restaurant cepheleridir. Sistem sayesinde kafe ve restoran bahçesi ile birlikte kullanılabilir hale gelirken, müşterilere de ayrıcalıklı mekanlar sunulmaktadır. Sistem istenildiği zaman cam panellerin, istenilen sayıda bir ya da birden fazla köşeye toplanması esasına dayanmakta ve sadece üstten taşıma prensibine göre çalıştığı için altta herhangi bir profil ya da raya ihtiyaç duymamaktadır. Böylece giriş – çıkışlarda zeminde herhangi bir engel oluşturmamaktadır.

Atrium sistemi, 2 metreden başlayıp, 3 metreye kadar olan yüksekliklerde, eşikli ya da eşiksiz olarak uygulanmaktadır. İstenen tüm RAL renklerinde ve ahşap desenlerinde uygulanabilir olan Atrium sistemi mimarlara, cafe –pastaneve mağaza sahiplerine işlevsellik ile modernliği bir arada sunmaktadır.