Selenit 75 PVC Pencere Serisi

Model Alüminyum PVC Doğrama ve Cephe Sistemleri tarafından uygulanan Selenit 75 PVC pencerenin öne çıkan birçok özelliği mevcuttur.

4 mm’den 44 mm kalınlığa kadar bütün cam kalınlıklarına uygundur.

Akustik cam seçeneği ile 43 desibele kadar ses yalıtımı sağlar.

Su tahliyesini kolaylaştıran tasarım sayesinde yüksek su sızdırmazlığı sağlanır.

Menteşe destek sacı uygulanabilirliği sayesinde kanat sarkmaları engellenir.

Oval çıta yapısıyla estetik bütünlük sağlanır.

Özel tasarım 3 aşamalı conta sistemi kesinlikle hava ve su sızdırmaz. 3 contalı sistem, Selenit Strong ve “A” sınıfı et kalınlığına sahip Selenit Selective Strong serilerinde mevcuttur.

Tekli, çiftli ve üçlü cam çıtaları ile farklı yalıtım çözümleri sunar.

6 odacıklı kasa ve kanat profilleri ile mükemmel ısı yalıtımı sağlar.

Selenit Eşik Sistemi

Selenit Eşik Sistemi, Selenit kapı sistemlerinde kasa alt eşiğinin oluşturduğu yüksekliği ortadan kaldırmak ve estetik bir görünüm elde etmek için tasarlanmıştır. Bu sistemde kullanılan alüminyum eşik profili, iç kısımdaki plastik eşikprofili ve eşik çıtası sayesinde eşik sisteminin ısı yalıtım zafiyeti ortadan kaldırılmıştır. Ayrıca, kapı üzerine monte edilen alüminyum damlalık profili yardımıyla dış ortamdan gelebilecek su ve yağmurun hızlı tahliyesi sağlanırken estetik bütünlük de korunmaktadır.

Selenit 75 Sistem Özellikleri

Selenit Serisinin bütün sistem profilleri 75 mm genişliğe sahiptir.

Ana profillere entegre detay profiller ile her türlü mimari ve teknik detayları çözebilecek özelliklerdedir.

Cam çıta profilleri 44 mm’ye kadar üçlü cam kullanımına uygundur.

Sistem 13 aks ispanyolet kullanımına uygundur.

Sistemin sahip olduğu mukavemet değerleri yüksek katlı yapılarda kullanılabilmesini sağlar.

21 farklı renk ve dokuya sahip laminasyon çeşidi, iç ve dış ortama uygun seçenekler sunar.

Rüzgar Yükü Dayanımı

Selenit tasarlanırken, pvc profillerin güç kriteri, sistem içerisinde kullanılacak destek saclarının atalet momentleri ve buna bağlı “rüzgar yükü dayanımı” en yüksek oranlarda gözetilmiştir.

Yüksek katlı yapılar ve geniş açıklıklarının kapatılması için güvenle kullanılan yeni çözümler sunar.

Sistemin sahip olduğu griyaj profilleri, mimari tasarım açısından geniş açıklıkların kapatılması istendiğinde ideal mukavemet değerlerini rahatlıkla sağlar.

Selenit Sisteminin sahip olduğu yüksek dayanım değerleri 3.000 Pa (245 km/h) güvenlik testinden başarıyla geçmiş ve rüzgar yükü sınıflandırmasında C3 sınıfına girmiştir.

Su ve Hava Sızdırmazlığı

Hava ve su geçirgenliğinin en düşük seviyelerde tutulması için Selenit Serisi 3 conta sistemli olarak tasarlanmıştır. 3 contalı sistem, Selenit Strong ve “A” sınıfı et kalınlığına sahip Selenit Selective Strong serileri için geçerlidir.

Enerji korunumu için gereken dış ortamdan iç ortama hava geçişinin engellenmesi, standart iç ve dış contaya ilaveten orta conta ile güçlendirilmiştir.

Profiller; sisteme sızabilecek yağmur sularını profil üzerinde eğimler ve tahliye kanalları oluşturularak dış ortama tahliye edebilecek şekilde tasarlanmıştır.

600 Pa (110 km/h) rüzgar yükü altında ve dakikada 4 litre yağmur suyu ile yapılan testlerde iç ortama su sızdırmamış ve kalitesini kanıtlamıştır.

Isı Yalıtımı

TS EN ISO 10077-2 standardına uygun olarak, 1,23 m x1,43 m ölçülerinde ve Ug: 0,6 W/m2 °K camla yapılan test sonucuna göre Selenit Sistemi Uf:1,02 W/m2 °K -Uw: 0,94 W/m2 °K değerlerine ulaşmıştır.

Selenit Serisinin ana profilleri 6 odacıklıdır ve odacıkları geniştir. Böylece ısı iletim katsayısı değeri en düşük seviyelere çekilmiştir.

Yalıtım performansı, Selenit Strong ve Selenit Selective Strong serilerinde 3. orta conta ile bir pvc pencere sisteminde olabilecek en iyi seviyeye taşınmıştır.

Selenit Serisinin profil tasarımları; ısı iletim katsayısı değerleri en düşük seviyelerde olacak şekilde yapılmıştır.

Ses Yalıtımı

Selenit Serisinin ses yalıtım özellikleri yaşam kalitesi için gereken gürültüsüz bir ortamı en iyi şekilde karşılar.

Selenit pencere sistemleri ile 43 dB’e kadar ses yalıtımı sağlamak mümkündür.

Selenit Serisi çok yüksek ses seviyelerinin olduğu hava alanı, tren yolları vb. ortamlarda dahi normal ses düzeylerini sağlar.

Sistem ile birlikte kullanılacak akustik özellikli camlarla 43 dB gibi yüksek ses yalıtım seviyelerine ulaşmak mümkündür.

Estetik, güç ve performans kriterleri en üst seviyede tasarlanan Selenit modern yapıların yeni penceresi. Değişen yaşam kültürü ve mekan anlayışı gözetilerek “zamanın ruhu”na uygun çözüm arayanlar için geliştirildi. Selenit tüm teknik ve görsel detaylara cevap veren 75 mm profil genişliği, 6 odacıklı tasarımı ve opsiyonel 3. conta seçeneği ile bir sistem bütünlüğü sunuyor ve bu parametreler ile en üst düzey performans değerlerini yakalıyor.

Hesaplamalar TS EN ISO 10077-2 standardına göre 1,23×1,43m ölçülerinde pencere için 0,6 W/m2K ısı iletim kat sayısına sahip cam ünitesi kullanılarak yapılmıştır.